Yeni 308 Görüntüsü İle Büyüleyip, Fiyatı İle Şok Ediyor

Peugeot'nun yaramaz çocuklarından biri olan 308, yeni kasası ile karşımızda. Tasarım anlamında değişikliğe imza atan 308, yeni görüntüsü ile kendine hayran bırakacak gibi görünüyor.

Peugeot'nun C sınıfı Hatchback modeli olan 308, yenilenen tasarımı ile Türk topraklarına kısa sürede gelmesi bekleniyor. 308'in yeni görüntüsü, hayran kitlesi dışında diğer hatchback kullanıcılarının da dikkatini çekecek gibi görünüyor.
images (44).jpeg
Yeni 308 Peugeot'nun yeni amblemini taşıyan ilk araç olacak. Önceki nesil 308'e baktığımızda ise yeni modelin, 12 cm daha uzun, 20 mm daha alçak ve 50 mm daha geniş olduğunu sizlerle paylaşalım.
images (46).jpeg
Peugeot yeni tasarımı oluştururken, daha dinamik bir araç olmasına dikkat etmişler. Bu dinamizmi sağlarken, aerodinamik değerini yükseltmemek için aracı biraz daha alçak tasarlamışlar. Böylece hava sürtünme katsayısı 0,28'e çekilmiş. Bu değerin hatchback bir araç için oldukça iyi olduğunu belirtelim.
images (45).jpeg
Aracın totalde 7 renkte satılacağını sizlere aktaralım. Bu renkler Zeytin Yeşili, Vertigo Mavi, Eliksir Kırmızı, İnci Beyazı, Buz Beyazı, Artense Grisi ve Perla Nera Siyahı olarak paylaşılmış.
images (47).jpeg
Peugeot 308'de içten yanmalı, plug-in hibrit motor kullanılmış versiyonunu satışa çıkaracak. Henüz tamamen elektrikli model için bir bilgi olmasa da, Avrupa pazarında iki adet plug-in hibrit motor seçeneği bulunacak.
images (48).jpeg
Çok yakında ülkemize gelmesi beklenen yeni 308, ortaya çıkan fiyat listelerine göre 24.800 € ile donanım paketine göre fark ederek, 34.600 €'ya kadar çıkacak. Bu fiyatlara baktığımızda ülkemizde hayli yüksek fiyatlara satışa çıkacağını söylemek mümkün.

Siz yeni 308 hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. İyi forumlar.
 
Üst