Xiaomi Pad 6 Hızlı Şarj Sertifikasına Kavuştu

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
Mİ Pad 6
Mİ Pad 6

Xiaomi’nin önümüzdeki aylarda piyasaya sürmesi beklenen Xiaomi Pad 6 lansman öncesi hızlı şarj sertifikasına kavuştu.

Tarihler 2021’i gösterdiğinde Çin’li teknoloji devi Xiaomi tablet pazarına Mi Pad 5 serisini piyasaya sürmüştü. Üzerinden uzun zaman geçmesinin ardından yeni sızıntılara göre Xiaomi’nin Pad 5 modelinin üst modeli olacak olan Xiaomi Pad 6 tabletini piyasaya sürmesi bekleniyor. Henüz kesin bir tarih bulunmasa da önümüzdeki aylarda piyasaya olması bekleniyor. Temel modelinin yanında ayrıca muhtemelen Pro olarak adlandırılacak sürümü bulunacak.

3C sertifikasyon sitesinde 23046RP50C model numarası ile birlikte kendisini gösteriyor. Ayrıca test esnasında MDY-12-EF model numarasına sahip olan güç adaptörünü kullanmış. Bu şarj adaptörü 5-11V/3-6.1A çıkış desteği sağlıyor. Ayrıca normal çıkışı 5V/3A, hızlı çıkışı ise 5-20V/6.2-3.25A olarak görünüyor. Tüm bunların sonucunda maksimum 67W güç çıkışı tespit edilmiş.

Xiaomi Pad 6 - 3C


Ne yazık ki sertifikasyon sitesinde yayınlanan bilgiler bu kadar. Ancak şimdiye kadar Xiaomi Pad 6 hakkında sızdırılan bilgilere bakmak gerekirse 2880×1800p çözünürlüğe ve 120Hz/144Hz ekran yenileme hızına sahip olacak. Henüz kaç inçlik bir ekranla geleceği belli olmasa da 11 veya 12 inç’lik bir ekranla gelmesi bekleniyor. Ancak çok ince çerçevelere sahip olmayabilir. Ayrıca Dolby Vision ve HDR10+ teknolojileri ile birlikte mükemmel bir görsel deneyim sunacak.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi 13 Pro DxOMark Pil Testi Sonucu Yayınlandı

Donanım yönünden devam etmek gerekirse Xiaomi Pad 6 serisinde temel model de Snapdragon 870 işlemcisi, Pro modelinde ise Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi ile güçlendirilecek. İki modelde de 12 GB Ram ve 512 GB Dahili depolama seçeneğine sahip olması bekleniyor. Son olarak 67W kablolu hızlı şarjı destekleyen 10.000mAh pil kapasitesine sahip olacak.

Xiaomi Pad 6 Hızlı Şarj Sertifikasına Kavuştu yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst