Xiaomi Pad 5 için MIUI 14 Güncellemesi Yayında

 • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
 • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
Xiaomi Mi Pad 5
Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi’nin tablet piyasında bulunan şüphesiz en iyi tabletlerden birisi olan Xiaomi Pad 5 MIUI 14 güncellemesini almaya başladı.

Xiaomi geçtiğimiz aylarda MIUI 14 arayüzünü resmi olarak tanıtmıştı. Tanıtımın ardından Çin’de bulunan modellerin bazılarına yeni arayüz güncellemeler ile verilmeye başlandı. Rakip firmalarının aksine Android’in en son işletim sistemi sürümü olan Android 13 güncellemelerini vermekte biraz gecikti. Rakiplerinin orta sınıf telefonlarına bile gelmesine rağmen Xiaomi’nin amiral gemisi modellerine hala gelmedi. Ancak Xiaomi daha fazla geride kalmamak için yoğun bir mesai harcıyor. Yoğun çalışmaları sonucunda küresel pazarda bulunan Xiaomi Pad 5 modeli sonunda Android 13 tabanlı MIUI 14 arayüzü güncellemesini almaya başladı.

Xiaomi Mi Pad 5 Pro 12.4


Xiaomi Pad 5 için en son yazılım güncellemesi V14.0.3.0 sürümü ile birlikte geliyor. Eğer Xiaomi Pad 5 kullanıcısı iseniz Ayarlar > Tablet Hakkında > MIUI Sürümü bölümüne giderek Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğini seçin ve güncellenme ayrıntıları geldiğinde Güncellemeyi İndir seçeneğini seçerek Android 13 tabanlı MIUI 14 arayüzünün güncellemesini yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlarda henüz güncelleme gözükmeyebilir bu durum güncellemelerin aşamalı olarak kullanıcılara dağıtılmasından kaynaklıdır. Henüz sizde güncelleme gözükmüyor ise aralıklarla son güncellemeyi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Pad 6 Hızlı Şarj Sertifikasına Kavuştu

Xiaomi Pad 5 V14.0.3.0 Sürümü Değişiklik Listesi ve Notlar​


Öne Çıkanlar

 • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor.
 • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.

Temel deneyim

 • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor.

Kişiselleştirme

 • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.
 • Süper simgeler, Ana ekranınıza yeni bir görünüm kazandıracaktır. (Süper simgeleri kullanabilmek için Ana ekranı ve Temaları en son sürüme güncelleyin.)
 • Ana ekran klasörleri, en çok ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları öne çıkararak onları yalnızca bir dokunuş ötenizde tutar.

Daha fazla özellik ve iyileştirme

 • Ayarlar’da arama artık daha gelişmiş. Sonuçlardaki arama geçmişi ve kategoriler ile artık her şey çok daha net görünüyor.

Sistem

 • Android 13 tabanlı kararlı MIUI
 • Android güvenlik düzeltme eki Şubat 2023’e güncellendi. Arttırılmış Sistem güvenliği.

Xiaomi Pad 5 için MIUI 14 Güncellemesi Yayında yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst