Xiaomi 13 Ultra, Şarjıyla Bu Defa Tatmin Edecek

  • Konbuyu başlatan Mustafa Kılıç
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kılıç

Guest
Xiaomi 13 Ultra
Xiaomi 13 Ultra

Mayıs ayında tanıtılacak Xiaomi 13 Ultra için 90 watt hızlı şarj desteği onay aldı. Önceki model 67 watt şarj desteği sunuyordu.

Son günlerde birçok sızıntının konusu olan Xiaomi 13 Ultra cephesinde meraklı bekleyiş sürüyor. Raporlara göre Xiaomi’yi premium segmette temsil edecek telefon mayıs ayı içerisinde tanıtılacak. Nasıl bir görünüme sahip olacağı büyük ölçüde netlik kazanan telefonun son olarak hızlı şarj özelliği belli oldu.

Xiaomi’nin orta segment telefonlarda bile 210 watt güce çıktığı göz önüne alındığında 12S Ultra’da 67 watt desteğin olması eleştirileri beraberinde getirdi. Oysa serinin başlangıcına neden olan Xiaomi Mi 10 ultra, 120 watt şarjla büyük ses getirmişti.

Neyse Xiaomi, 13 Ultra’yla birlikte serideki şarj desteğini makul diyebileceğimiz bir seviyeye çıkarıyor. 3C belgelendirme kuruluşuna göre Xiaomi 13 Ultra’da 90 watt kablolu hızlı şarj desteği mevcut olacak

Öte yandan Xiaomi 12S Ultra’da 4.860 mAh büyüklüğünde bir kullanıldı. 13 Ultra’da benzer ya da bir miktar daha büyük kapasiteli bir pilin yer alması bekleniyor.

xiaomi-13-ultra-4.jpeg

Xiaomi 13 Ultra Başlıca Özellikleri​


Teknik detaylara gelince, Xiaomi 13 Ultra‘nın 2K çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip E6 AMOLED kavisli ekrana sahip olması bekleniyor. Telefona beklendiği gibi Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti güç verecek.

Telefonun ana kamerasında 1 inçlik 50 megapiksel Sony IMX989 sensör olacak. Buna 50 megapiksel Sony IMX858 ultra geniş açılı, telefoto ve bir de periskop kamera eşlik edecek.

Xiaomi 13 Ultra, Şarjıyla Bu Defa Tatmin Edecek yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst