Xiaomi 12 Özellikleri Sızdırıldı! Xiaomi Neyin Peşinde?

  • Konbuyu başlatan Mustafa Kılıç
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kılıç

Guest

Xiaomi 12 özellikleri güvenilir bir kaynak tararfından sızdırıldı. Merakla beklenen telfeon özellikle ekran boyutuyla şaşırtacak.​


Xiaomi 12’nin tanıtım tarihi henüz resmi olarak açıklanmış değil. İddialar telefonun MIUI 13 sürümü ile birlikte 28 Aralık tarihinde tanıtılacağı yönünde. Hatta Xiaomi’nin aynı gün Xiaomi 12x adında bir telefon daha duyurması bekleniyor. Xiaomi 12 aylardan beridir gündemde ve son olarak özellikleri hakkında bazı bilgiler yayınlandı. Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefon özellikle ekran boyutuyla herkesi şaşırtacağa benziyor.

Xiaomi Mi 10’da 6.67 inç, Mi 11’de ise 6.81 inç büyüklüğünde ekranlar kullanan Çinli şirketin Xiaomi 12’de bir anda ekran boyutunu 6.2 inç seviyesine düşüreceği bildiriliyor. 6.2 inçlik ekran boyutu bir süreden beridir Xiaomi 12x konuşuluyordu. Öte yandan kaynak Xiaomi 12’nin 152.7 x 70.0 x 8.6mm ebatlarında olacağını bildiriyor ki; bu ebatlar telefonun ekranında önemli bir küçülmenin yaşanacağını zaten gösteriyor.

Xiaomi 12

Xiaomi 12


Xiaomi 12’nin arkasında üçlü kamera yer alacak. Şu an için bilinen sadece ana kameranın 50 megapiksel çözünürlüğünde olacağı. Telefonun içindeki pilin ise 5.000 mAh büyüklüğünde olacağı aktarılıyor. Ekran boyutuna göre pil ciddi manada artırılmış görünüyor. Kablosuz hızlı şarj desteğine sahip olacak bu pil 67 watt hızlı şarj desteği içerecek.

Parmak izi tarayıcısı beklendiği gibi ekran altında olacak. Telefonun Android 12 tabanlı MIUI 13 sürümüyle çıkacağı bildirilse de, bu durumun hala şüpheli olduğunu belirtelim. Bluetooth 5.2, NFC, WiFi 6/6E ve simetrik stereo hoparlör telefonda öne çıkan diğer bazı gelişmeler olacak.

Xiaomi 12 Özellikleri Sızdırıldı! Xiaomi Neyin Peşinde? yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst