Vivo Y78+ TENAA’da Kendisini Gösterdi

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
Vivo Y78
Vivo Y78

Vivo’nun Y serisine ekleyeceği yeni telefonu olan Vivo Y78+ modeli Çin’in TENAA sertifikasyon platformunda kendisini gösterdi.

Çinli telefon üreticisi Vivo, Y serisine yeni bir model eklemek için hazırlanıyor. Seriye yeni eklenecek modelin Vivo Y78+ olması bekleniyor ve üzücü durum şu ki muhtemelen sadece Çin pazarında piyasaya sürülecek. Geçtiğimiz aylarda V2271A model numarası ile isminden bahsettirmeye başlamıştı şimdi ise TENAA üzerinden teknik özellikleri listelendi. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Vivo Y77 modelinin devamı niteliğinde olması bekleniyor.

Yayınlanan listeye baktığımız da Vivo Y78+, 4900 mAh pil kapasitesine sahip olduğu görülüyor ancak piyasaya sürülürken muhtemelen 5000 mAh olarak piyasaya sürülecektir. Ayrıca liste de telefonun üçlü kamera dizilimine sahip olacağı görülüyor ancak hangi kameralara ve kaç MP olacağı henüz bilinmiyor. Şimdilik listede karşımıza çıkan teknik bilgiler bunlardan ibaret.

Vivo Y78+ TENAA


Vivo Y78+ modelinin sadece Çin pazarında piyasaya sürüleceği beklendiğinden Y78 adında yeni bir modelin de küresel pazarda piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. Hatta eğer küresel pazarda piyasaya sürülürse Vivo’nun Türkiye fabrikasında bu telefonun üretimine başlanabilir. Haberimize konu olan modele geri döndüğümüz de telefonun geriye kalan teknik özelliklerinin ve tasarımının önümüzdeki haftalarda ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Vivo Pad 2, Teknik Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

Çinli şirket Vivo Y78+ modelinin dışında ayrıca seriye Y11 modelini de eklemeyi planlıyor. Telefonun teknik özellikleri bu ayın başında ortaya çıkmaya başlamıştı. Telefonun FHD+ ekrana sahip olması bekleniyor. 4GB normal ve 4GB sanal Ram ve 128GB dahili depolama seçeneğine sahip olacak. Bu depolamaya MediaTek’in bir işlemcisi tarafından güçlendirilecek. Ayrıca 18W kablolu şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Son olarak Android’in son işletim sistemi olan Android 13 ile birlikte kutusundan çıkacak.


Vivo Y78+ TENAA’da Kendisini Gösterdi yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst