Vivo Türkiye Fabrika Ziyareti Yaptık! Güncelleme Sözünü de Aldık

  • Konbuyu başlatan Volkan Manav
  • Başlangıç tarihi
V

Volkan Manav

Guest
Vivo Türkiye Fabrika
Vivo Türkiye Fabrika

Açıldığı günden beri ziyaret etmek istediğimiz Vivo Türkiye Fabrika ziyaretini bugün gerçekleştirdik. Peki içeride neler vardı?

Çnli markaların ülkemizde üretim yapmaya başlamaları çok ama çok önemli bir durum. Zira bu sayede yüzlerce insan ve onların da aileleri ile binlerce kişiye ekmek ulaşıyor. Bununla birlikte üretilen ve satılan her telefondan da devletimize vergi ödeniyor, SGK ve diğer giderler de ülkemizin hazinesine gidiyor. İşte bu Çinli üreticilerde birisi de Vivo. Vivo, 2021 yılı Ağustos ayında Türkiye fabrikasını 20 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirdi. Pandemi olmasına rağmen bu yatırımı Türkiye’ye yapan Vivo Türkiye‘yi yürekten tebrik ediyoruz. Bugün ise uzun süredir merak ettiğimiz Vivo Türkiye Fabrika ziyaretini gerçekleştirdik.

Vivo Türkiye Fabrikasında Neler Var?​


Açıkçası fabrikada video çekim maalesef yapamadık ama aşağıda fabrikadan görselleri sizlerle paylaşıyoruz. Fabrika ile ilgili şunu net bir şekilde söyleyebiliriz: Zira daha önce birçok cep telefonu fabrikasını ziyaret ettik. Bu fabrikada Vivo, öncelikle fason üretim vs yapmıyor ve bu da oldukça önemli. Bununla birlikte Vivo, Türkiye fabrikasında cep telefonların anakartını da kendisi üretiyor. Birçok üreticinin anakart üretimi yapmadığını ya da yapamadığını da daha önceden görmüştük. Bunun da altını çizmek isteriz.

Fabrikada gördüğümüz şeylerden birisi de yenilik. Yani Vivo Türkiye Fabrikası son model teknoloji kullanıyor. Özellikle çiplerin anakarta yerleştirildiği sistem tek kelime ile kusursuz bir üretim bandıydı. Bununla birlikte çalışan arkadaşlarımız da bilgili ve ne yaptıklarının farkındaydılar. Çalışanların markaya olan güveni ve bağlılığı da gözlerimizden kaçmadı.

Vivo-Turkiye-Fabrika-1-1024x683.jpg

Vivo Türkiye Fabrikası

Bu fabrikada şimdilik sadece Vivo Y serisi telefonlar üretiliyor ama bu Vivo V serisi ya da Vivo X serisinin üretilmeyeceği anlamı taşımıyor. Bugün itibariyle Vivo Türkiye Fabrikasında 3 adet üretim bandı çalışıyor ama Vivo Türkiye 4. bandı açma ile ilgili de şimdiden planlar yapıyor. Bu da daha fazla istihdam anlamına geliyor.

Tüm bunlar ile birlikte bu fabrika için en büyük yatırım da buradan Avrupa pazarına telefon üretimi yapabilmek olacaktır. Umarız Vivo Çin ekibi Avrupa telefonlarını Çin’den değil de buradan göndermeyi gerçekleştirir ve böylece bu fabrika 4. değil 5. 6, hatta 7. üretim bantlarını da açarak çok daha büyük bir istihdam ortaya koyabilir.

Bizlere nazik davetleri için Vivo Türkiye Genel Müdürü Ted Dai başta olmak üzere tüm Vivo Türkiye ekibine; başta Selin Dayıoğlu Kıran ve Ertan Şensoy Beyefendiye tekrar tekrar teşekkür ediyoruz…

Vivo-Turkiye-Fabrika-2-1024x683.jpg

Vivo-Turkiye-Fabirika-3-1024x683.jpg

Vivo-Turkye-Fabrika-4-1024x683.jpg

Vivo-Turkiye-Fabrika-5-1024x683.jpg


Vivo Türkiye Fabrika Ziyareti Yaptık! Güncelleme Sözünü de Aldık yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst