Vivo iQOO Z7 Küresel Modeli, Geekbench’te Kendisini Gösterdi

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
iQOO Z7
iQOO Z7

iQOO’nun hem Çin hem de küresel pazarında piyasaya süreceği iQOO Z7 modeli bugün Geekbench’te kendisini gösterdi.

Vivo’nun eski alt markalarından birisi olan iQOO, geçtiğimiz günlerde Hindistan pazarında en yeni akıllı telefonu olan iQOO Z7’nin tanıtım tarihini yayınladı. Uzun zamandır beklenen seri 21 Mart tarihinde piyasaya sürülecek. Çinli telefon üreticisi ayrıca kendi ana pazarında da iQOO Z7x ve iQOO Z7 modellerini içeren Z7 serisini piyasaya sürmek için hazırlıklarını yapıyor. Çin pazarında ve Hindistan pazarında satılacak modellerin birbirinden farklı olması bekleniyor. Önce Hindistan ardından küresel pazarda piyasaya sürülecek olan iQOO Z7 Geekbench sitesinde görüntülendi. Platformda görüntülenen cihazın CPU performansı ve bazı diğer temel özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Vivo iQOO Z7 Küresel Geekbench


Telefon Geekbench’in sitesinde vivo I2207 model numarası ile gözüküyor. Test sonuçlarına baktığımız zaman modelin “k6877v1_64_k419” anakartı olan MediaTek yonga setinin bir parçası olan Dimensity 920 işlemcisi ile güçlendirildiği görünüyor. 2.00 GHz hızında çalışan altı çekirdek ve 2.50 GHz hızında çalışan iki çekirdekten oluşuyor. Cihaz listede gözüktüğü üzere Android’in son sürümü olan Android 13 işletim sistemi üzerinde iQOO’nun kendi yazılımı olan OriginOS 3 arayüzü ile birlikte kutusundan çıkacak. Ayrıca bu yazılıma 8 GB Ram eşlik edecek. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 849, çok çekirdekli test sonucundan ise 2151 puan aldı.

Listeye baktığımız zaman iQOO Z7 hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. Ancak şimdiye kadar sızdırılan bilgilere baktığımız Optik Görüntü Sabitlemeyi destekleyen 64MP ana kamera ile bir yardımcı kamera ile gelecek. Ekran bölümüne baktığımız da ise su damlası çentiği içeren AMOLED ekrana sahip olacak. Ayrıca bu ekran 1.300 nit tepe parlaklığına ulaşabilecek.

İlginizi Çekebilir: Vivo iQOO Z7x, Geekbench’te Kendisini Gösterdi

Serinin 21 Mart tarihinde Çin pazarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Henüz iQOO tarafından resmi bir açıklama bulunmasa da ilerleyen günlerde yeni sızıntılar ve yeni resmi açıklamaların ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

Vivo iQOO Z7 Küresel Modeli, Geekbench’te Kendisini Gösterdi yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst