Tozz Bike: Pipegun

Burak Kazar ve Emre Kuvvetli tarafından kurulan Tozz Bike isimli firma, elektrikli scooter modeli üretti.

Bu ürüne aslında scooter demek pek mümkün gibi görünmüyor. Çünkü görünüşü adeta bisiklet ve scooter karşımı elektrikli bir araç. İstanbul merkezli olan Tozz Bike firmasının ürettiği bu elektrikli araca yakından bakalım.
images (66).jpeg
Pipegun ismi verilen bu aracın spesifik olarak adı "Pipegun #1" olarak geçiyor. Bu model bisiklet, elektrikli scooter ve kaykayı bir araya getirmiş bir formda karşımıza çıkıyor. Paslanmaz çelik gövde üzerine kurulan araçta, sadece arka tekerde disk fren kullanılıyor.
images (67).jpeg
İki farklı versiyonu bulunan Pipegun, teknik açıdan ilk versiyonda, Bafang marka 250W gücünde elektrikli bir motor bizleri karşılıyor. Arka tarafa konumlandırılan motor 45 nm tork gücüne sahip. Bu motor 25 km hıza çıkabiliyor. Zemine yerleştirilen lityum-iyon pil, bizlere 45 kilometre eşlik edebiliyor.
images (68).jpeg
İkinci versiyonda bizleri yine Bafang marka fakat bu sefer 500W gücüne sahip bir motor karşılıyor. 500W gücüne sahip motor bizlere 60 nm tork vadediyor. Farklılıkları bununla kalmıyor ve 35 km hıza da çıkabiliyor. Bu modeli tercih edenler ise, ilk modelden 20 km daha fazla giderek, toplamda 65 kilometre menzile sahip oluyor. Tabi bu menziller, yol, eğim, sürücü ağırlığı gibi faktörlere dayalı olarak değişim gösterebiliyor.
istanbul-merkezli-tozz-bike-imzali-elektrikli-kisisel-ulasim-araci-pipegun-3.jpg
Şehir içi ulaşım ihtiyaçlarını karşılaması beklenen Tozz Bike Pipegun, ilk etapta 20 adet üretilecek. Ön sipariş fiyatı 2100 dolar seviyesinde olan Pipegun için, henüz Türkiye fiyatı belirlenmiş durumda değil.
images (69).jpeg
Önümüzdeki günlerde Pipegun hakkında farklı bilgiler ulaşırsa, sizlere aktaracağız. Araç hakkında düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşırsanız seviniriz. İyi forumlar.
 
Üst