Toyota Hilux GR Sport

Hilux'un en tepe modeli Toyota Hilux GR Sport, tasarımında ve süspansiyon sisteminde yapılan değişiklikler göze çarpıyor. Avrupa'ya üretilen bu özel modeli inceleyelim.

Toyota, Avrupa için ürettiği ve yaz aylarında satışa sunacağı özel modelinde, bazı değişiklikler yaptı. 2022 Toyota Hilux GR Sport değişimleri ve gelişimleri barındıran bir model olacak gibi görünüyor.
images (77).jpeg
Hilux GR Sport tasarımında, ön tamponun biraz değiştiğini görüyoruz. Bununla beraber ızgara da altıgen şeklini almış durumda. Önde Toyota yazısı ve GR logosu göze çarpan detaylardan. Alt kenarlarda sis farlarının yanına, üçgen hava girişleri entegre edilmiş. Siyah ayna kapakları, 17 inç alaşım jantlar, plastik dodikler ve basamaklar tasarımdaki farklılıklardan. Ön kapılarda ve arka bölümde ise GR Sport rozeti bulunuyor.
images (78).jpeg
İç mekanda, GR Sport koltuklar, kırmızı delikler ve dikişlere, siyah deri ve sentetik süet döşeme karşımıza çıkıyor. GR Sport logosunu, paspaslar, start-stop düğmesi, ekran karşılama grafiği gibi pek çok yerde görmek mümkün. Kapılarda iç tarafta mavi aydınlatma kullanılıyor ve oldukça şık durduğunu tahmin etmek güç değil. Alüminyum spor pedallara yer verilen modelde, sahte karbon fiber detaylar ile birlikte, konsol boyu uzanan kırmızı şerit dikkatleri üzerine çekiyor.
2022-toyota-hilux-gr-sport-9-e1641239650890.jpg
Tek borulu amortisörlere yer verilen GR Sport modelinde, sertleştirilmiş ön helezon yaylar bulunuyor. Arkada yaprak yay düzenine devam eden modelin, 1 ton yük taşıma ve 3,5 ton yük çekme özelliğini kaybetmediğini görüyoruz.
images (79).jpeg
2.8 litre dizel motor, 204 beygir güç ve 500 Nm tork gücüne sahip. 6 ileri otomatik şanzıman, 4x4 özelliği ve otomatik sınırlı kaydırmalı diferansiyel bu modelde bulunan detaylardan.
images (80).jpeg
Ülkemizde henüz fiyatı belli olmayan Toyota Hilux GR Sport, Avrupa'da yaz aylarında vitrinlere çıkacak. Bakalım ülkemizde fiyatı nerelere çıkacak, beraber göreceğiz. İyi forumlar.
 
Üst