Redmi Note 12 Serisi İçin Tarih Verildi, Çok Yakında Dünyaya Açılıyor

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
Redmi Note 12 Serisi
Redmi Note 12 Serisi

Xiaomi’nin alt markası Redmi Çin pazarının ardından küresel pazarda da önümüzdeki günlerde Redmi Note 12 serisini piyasaya sürecek.

Xiaomi’nin alt modellerinden birisi olan Redmi geçtiğimiz yıl Ekim aylarında Redmi Note 12 serisini Çin pazarında piyasaya sürmüştü. Üzerinden biraz vakit geçmiş olsa da yeni seri önümüzdeki günlerde küresel pazara da giriş yapacak. Henüz Türkiye pazarı için net bir tarih bulunmasa da lansmanın ardından daha net tarihler ortaya çıkacaktır.

Xiaomi Community ekibi tarafından yapılan bir paylaşım ile yeni Redmi Note 12 serisi tarihler 23 Mart’ı gösterdiğinde küresel pazarda kendisini göstermeye başlayacak. Seride Çin pazarında piyasaya sürülmeyen Redmi Note 12 4G modelide yer alacak. Seride piyasaya sürülecek telefonlara daha yakından bakmak gerekirse;

  • Note 12: 120Hz ekran yenileme hızına sahip 6.67 inç AMOLED ekran ile birlikte geliyor. Gücünü Qualcomm’u Snapdragon işlemcisinden alırken 4GB Ram ve 128GB dahili depolama seçeneği işlemciye eşlik ediyor. Arka tarafında 50MP ana kamera, 8MP ultra geniş açı kamera ve 2MP makro kamera ile üçlü kamera eşlik ederken ön tarafında 13MP’lik selfie kamerası yer alıyor. 33W kablolu hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesine sahip. Son olarak Buz Mavisi, Oniks Grisi ve Orman Yeşili olmak üzere üç renkte karşımıza çıkacak.
  • Note 12 5G: 120Hz ekran yenileme hızına sahip 6.67 inç AMOLED ekran ile birlikte geliyor. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 4 Gen 1 işlemcisinden alırken 4GB Ram ve 128GB dahili depolama seçeneği işlemciye eşlik ediyor. Arka tarafında 48MP ana kamera, 8MP ultra geniş açı kamera ve 2MP makro kamera ile üçlü kamera eşlik ederken ön tarafında 13MP’lik selfie kamerası yer alıyor. 33W kablolu hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesine sahip. Son olarak Buz Mavisi, Oniks Grisi ve Orman Yeşili olmak üzere üç renkte karşımıza çıkacak.
  • Note 12 Pro 5G: 120Hz ekran yenileme hızına sahip 6.67 inç AMOLED ekran ile birlikte geliyor. Gücünü MediaTek’in Dimensity 1080 işlemcisinden alırken 6GB Ram ve 128GB dahili depolama seçeneği işlemciye eşlik ediyor. Arka tarafında OIS destekli Sony IMX766 sensörlü 50MP ana kamera, 8MP ultra geniş açı kamera ve 2MP makro kamera ile üçlü kamera eşlik ederken ön tarafında 16MP’lik selfie kamerası yer alıyor. 67W kablolu hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesine sahip. Son olarak Gece Siyahı, Kutup Beyazı ve Gök Mavisi olmak üzere üç renkte karşımıza çıkacak.
  • Note 12 Pro+ 5G: 120Hz ekran yenileme hızına sahip 6.67 inç AMOLED ekran ile birlikte geliyor. Gücünü MediaTek’in Dimensity 1080 işlemcisinden alırken 8GB Ram ve 256GB dahili depolama seçeneği işlemciye eşlik ediyor. Arka tarafında OIS destekli 200MP ana kamera, 8MP ultra geniş açı kamera ve 2MP makro kamera ile üçlü kamera eşlik ederken ön tarafında 16MP’lik selfie kamerası yer alıyor. 120W kablolu hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesine sahip. Son olarak Gece Siyahı, Kutup Beyazı ve Gök Mavisi olmak üzere üç renkte karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir: Redmi Note 12 4G, Geekbench’te Kendisini Gösterdi


Redmi Note 12 Serisi İçin Tarih Verildi, Çok Yakında Dünyaya Açılıyor yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst