POCO X5 ve POCO X5 Pro Geldi! Ortalık Yangın Yeri

  • Konbuyu başlatan Volkan Manav
  • Başlangıç tarihi
V

Volkan Manav

Guest
Orta segment pazarını özellikleri ve fiyatı ile karıştıracak POCO X5 ve POCO X5 Pro modellerine yakından bakıyoruz. Peki, telefonlar bize ne sunuyor?

Akıllı telefon pazarında amiral gemisi telefonlara ulaşmak her geçen gün zorlaşırken orta segment telefonlar ise hiç olmadığı kadar önem kazanmış durumda. Ülkemizde ise 12 bin TL seviyesi altına 12 ay taksit seçeneğinin gelmesi ise kullanıcılar arasında ciddi de bir hareketlenme yaşanmasını sağladı. İşte bu segmenti ciddi anlamda domine edeceğini düşündüğümüz POCO X5 ve POCO X5 Pro modellerinin ön değerlendirme videosu ile sizlerleyiz. Hatırlayacaksınız geçtiğimiz günlerde her iki telefonun da kutu açılışlarını paylaşmıştık. Bugün ise iki telefona da ön bakış yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde de telefonların detaylı incelemeleri ile karşınızda olacağız.

POCO X5 ve POCO X5 Pro Can Yakmaya Geliyor​


Orta segment pazarı bütün markalar tarafından domine edilmeye çalışılırken POCO bu noktada diğer markaların bu noktada önüne geçiyor. Zira özellikle X5 Pro modeli, Snapddragon 778G yonga seti, 256GB Hafıza ve 8GB RAM gücü ile bu segmentin en önemli üyesi konumuna gelmiş durumda. Bununla birlikte POCO X5 modelinde ise Snapdragon 695 yonga setini görüyoruz. 256GB Hafıza ve 8GB RAM yine bu modelde de standart olarak bulunuyor. Siz de POCO X5 serisinin fiyatını değerlendirirken bu telefonların hafıza ve RAM miktarlarını lütfen göz ardı etmeyin.

Her iki telefonun da ekranı AMOLED ve 120Hz ekran tarama hızına sahip ama POCO X5 Pro‘nun ekranının çok daha iti olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira Dolby Vision ve HDR10+ desteği Pro modelde bulunuyor. Bununla birlikte POCO X5 Pro’nıun 1 milyar renk desteğine sahip bir ekranı olduğunu da belirtelim. Her iki telefon arasındaki farkları ve benzerlikleri aşağıdaki videoda bulabileceksiniz. Gelin videoyu birlikte izleyelim…


6. Şifre: 6,67 inç AMOLED Ekran

POCO X5 ve POCO X5 Pro Geldi! Ortalık Yangın Yeri yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst