OPPO Find X6, Geekbench’te Kendisini Gösterdi

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
OPPO’nun yeni amiral gemisi modelleri OPPO Find X6 serisinin temel modeli lansmana sayılı günler kala Geekbench’te görüntülendi.

OPPO, Find X6 ismini verdiği bir sonraki premium amiral gemisi serisini ilerleyen günlerde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Seri hakkında ilk duyulduğu andan itibaren sızıntılar gelmeye başladı ancak son zamanlarda bu sızıntılar oldukça çoğaldı. Henüz Find X6 serisi için lasnman tarihi resmi olarak onaylanmasa da 21 Mart tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor. Şimdi ise Find X6 Geekbench platformunda kendisini gösterdi. Platformda görüntülenen cihazın CPU performansı ve bazı diğer temel özellikleri ortaya çıkmış oldu.

OPPO Find X6 Geekbench


Telefon Geekbench’in sitesinde OPPO PGFM10 model numarası ile gözüküyor. Test sonuçlarına baktığımız zaman modelin “k6985v1_64” anakartı olan MediaTek yonga setinin bir parçası olan Dimensity 9200 işlemcisi ile güçlendirildiği görünüyor. 1.80 GHz hızında çalışan dört çekirdek, 2.85 GHz hızında çalışan üç çekirdek ve 3.05 GHz hızında çalışan bir çekirdekten oluşuyor. Telefon listede gözüktüğü üzere Android’in son sürümü olan Android 13 ile birlikte ve 12 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 1806, çok çekirdekli test sonucundan ise 4705 puan aldı.

Listeye baktığımız zaman Find X6 hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. Ancak şimdiye kadar sızdırılan bilgilere baktığımız da telefonun arkasında Sony IMX890 + Samsung JN1 + Sony IMX890 kamera sensörlerine sahip üçlü kamera dizilimine sahip olması bekleniyor. Serinin Pro modeline baktığımızda da Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile güçlendirileceğini ve Sony IMX989 + IMX890 + IMX890 kamera sensörlerine sahip üçlü kamera dizilimine sahip olması bekleniyor.

OPPO Find X6 Pro


OPPO Find X6 modelinde 80W kablolu hızlı şarjı destekleyen 4800 mAh pil kapasitesine ve IP54 sertifikasına sahip olması bekleniyor. Pro sürümünde kağıt üzerinde fazla gözükmese de kullanımda fark edilecek 200 mAh’lik bir artış bulunuyor. Pro modelinde 100W kablolu hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesine sahip olabilir. Ayrıca bu modelde IP68 sertifikası da bulunabilir. Her iki modelde de LPDDR5x Ram teknolojisine sahip olsa da temel model UFS 3.1 ile Pro modeli de UFS 4.0 depolama alanı ile birlikte geliyor.

İlginizi Çekebilir: OPPO Pencil 2 Kanlı Canlı Görüntülendi


İki modelinde üstte belirttiğimiz gibi 21 Mart tarihinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Henüz OPPO tarafından resmi bir açıklama bulunmasa da ilerleyen günlerde yeni sızıntılar ve yeni resmi açıklamaların ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

OPPO Find X6, Geekbench’te Kendisini Gösterdi yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst