Meizu Uzun Zaman Sonra Logosunu Değiştirdi

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
Çinli telefon üreticisi Meizu, sekiz yıl sonra logosunda yeni bir değişikliğe gitti. Artık sadece harflerden değil simgesi de bulunuyor.

Çin pazarında oldukça bilinen hatta bir zamanlar Türkiye’de isminden çokça bahsedilen daha sonrasında sadece arayüzü olan FlymeOS’dan şimdi ise tek tük isminin geçtiği Meizu 8 yılın ardından logosunda değişiklik yoluna gidiyor. Logonun yazı bölümünde çok büyük değişiklikler olmasa da yazının başına yeni bir simge eklendi.

Öncelikle logonun yazı bölümünden bahsedecek olursak harflerde bulunan yuvarlak geçişlerin yarısı artık daha dik geçişler ile değiştirildi. Yanına eklenen simgeye baktığımız da ise M harfi ile Z harfinin birleşimi ile ortaya çıkıyor. Bunlara ek olarak yeini logo 45° açılı bir tasarıma sahip. Ayrıca logoda kullanılan renklere de Meizu tarafından bir anlam verilmiş. Simge de bulunan kırmızı rengi Sahiplenme Kırmızı, yazıda bulunan siyah renge ise Sonsuz Siyah anlamını içeriyor.

Meizu Logo

Meizu’nun geçmişten günümüze kullandığı logoları üstte daha ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Meizu markası piyasaya ilk girdiğinde estetik açıdan güzel olmayan bir logo ile çıkış yaptı. Ardından Jack Wong’da beğenmeyecek olsa ki logoda değişikliğe giderek daha minimal ve endüstriyel bir logoya geçiş yaptı. Bu logoyu 2003’ten 2015 yılına kadar 12 sene kullandı. 2015 yılından itibaren günümüze kadar ise eski logodan kalından inceye tasarımı yerine tüm harflerin aynı kalınlıkta olduğu bir tasarıma geçiş yaptı. Şimdi ise 8 yıl sonra ilk defa logosuna yeni bir simge ekleyerek yeni logosuna geçiş yaptı.

İlginizi Çekebilir: Meizu 20 İlk Kez Canlı Görüntülendi

Meizu Uzun Zaman Sonra Logosunu Değiştirdi yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst