Meizu Bu Yılın Sonunda İlk Katlanabilir Telefonunu Piyasaya Sürecek

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
Çoğumuzun bildiği Çinli telefon üreticilerinden olan Meizu bu yılın sonuna kadar katlanabilir telefon piyasaya süreceğini bildirdi.

Katlanabilir akıllı telefonlar son birkaç yıldır oldukça popüler bir hale gelmeye başladı ve büyük firmaların çoğu bu pazarda lider koltuğuna oturmaya bile başladı. Son zamanlarda Çinli teknoloji devlerinden OnePlus bu yıl içerisinde katlanabilir bir telefonu piyasaya süreceğini duyurdu. Bugün ise bir diğer Çinli şirketlerden birisi olan Meizu ilk katlanabilir telefonunu bu yılın sonuna kadar piyasaya sürmek istediğini duyurdu.

Genel Müdür Yardımcısı Huang Zhipan tarafından yapılan bu açıklamada 2023 yılının sonuna kadar piyasada en az bir tane katlanabilir telefon olacağını bildirdi. Model hakkında daha fazla ayrıntı açıklanmasa da Meizu’nun katlanabilir telefon pazarına da girmesinin ardından kullanıcılar tarafından daha fazla seçim yapabilecekleri anlamına geliyor.

Meizu Katlanabilir


Çinli telefon üreticisi geçmişte önceliği akıllı telefonlar ve taşınabilir aksesuarlar üretmekti. Ancak bu sınıflarda özellikle de telefon sınıfında oldukça sessiz kaldı. Bu sessizlikte uzun zamandır korunuyordu. En son büyük akıllı telefonu olarak 2021 yılında Meizu 18 modelini piyasaya sürmüştü. Ancak son zamanlarda sessizliğini bozarak Meizu 20 amiral gemisi serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Seri ile ilgili sızdırılan diğer bilgilere bakmak gerekirse öncelikle Mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şimdi teknik özelliklerini hatırlayalım Meizu 20 ve 20 Pro’nun birinci sınıf performans sunması beklenen amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile güçlendirileceği biliniyor. Bu işlemciye geniş depolama ve yüksek hızlı veri aktarım hızları sunacak LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama eşlik edecek.

İlginizi Çekebilir: Meizu 20 İlk Kez Canlı Görüntülendi

Telefonların ekranına baktığımız da ise sorunsuz ve sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunması beklenen 120Hz OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Son olarak Meizu 20 Pro modelinin 8GB Ram + 256GB Rom ve 12GB Ram + 512GB Rom olarak iki sürümünün olması bekleniyor.

Meizu Bu Yılın Sonunda İlk Katlanabilir Telefonunu Piyasaya Sürecek yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst