Meizu 20 Pro, Geekbench’te Kendisini Gösterdi

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
Meizı 20 Pro
Meizı 20 Pro

Eski meşhur Çinli telefon üreticisi ilerleyen günlerde piyasaya süreceği Meizu 20 Pro modeli Geekbench’te kendisini gösterdi.

Meizu’nun yeni amiral gemisi serisi olacak olan Meizu 20 ilerleyen günlerde piyasaya sürülecek. Son günlerde Meizu yeni serinin modelleri hakkında bazı bilgileri çevrimiçi olarak paylaşıyor. Hatta geçtiğimiz saatlerde serinin temel modeli Geekbench platformunda kendisini göstermişti. Şimdi ise serinin Pro modeli Geekbench platformunda kendisini gösterdi. Platformda görüntülenen cihazın CPU performansı ve bazı diğer temel özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Meizu 20 Pro Geekbench


Telefon Geekbench’in sitesinde meizu MEIZU 20 Pro model numarası ile gözüküyor. Test sonuçlarına baktığımız zaman modelin “kalama” anakartı olan Qualcomm yonga setinin bir parçası olan Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile güçlendirildiği görünüyor. 2.02 GHz hızında çalışan üç çekirdek, 2.80 GHz hızında çalışan dört çekirdek ve 3.19 GHz hızında çalışan bir çekirdekten oluşuyor. Cihaz listede gözüktüğü üzere Android’in son sürümü olan Android 13 işletim sistemi üzerinde Meizu’nun kendi yazılımı olan FlymeOS arayüzü ile birlikte kutusundan çıkacak. Ayrıca bu yazılıma 12 GB Ram eşlik edecek. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 2038, çok çekirdekli test sonucundan ise 5719 puan aldı.

Listeye baktığımız Meizu 20 Pro hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. Ancak daha önce çıkan sızıntılara baktığımızda 2K+ çözünürlüğe sahip 144Hz ekran yenileme hızına sahip Samsung E6 AMOLED panele sahip olması bekleniyor. Ayrıca ekranına 1800 nit’e kadar tepe parlaklığı ve çok daha fazla yeni teknolojiyi ekrana entegre etti.

İlginizi Çekebilir: Meizu 20, Geekbench’te Kendisini Gösterdi

Telefonda 80W kablolu ve 50W kablosuz hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh’lik bataryaya sahip olacak. Kamera bölümünde sadece ana kameranın 1/1.56 inç büyüklüğünde 50MP olacağı biliniyor. Yardımcı kameralar hakkında net bir bilgi bulunmuyor ancak geniş açı ve makro kamera olmasını bekleyebiliriz. İlerleyen günlerde hem yeni sızıntılar ile hem de Meizu tarafından açıklanan yeni bilgiler sayesinde akıllı saat hakkında daha fazla bilgiye sahip olmayı bekleyebiliriz

Meizu 20 Pro, Geekbench’te Kendisini Gösterdi yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst