Karsan ATA'larını Romanya'ya Gönderdi

Karsan'ın e-ATA model otobüsleri için, Romanya ile bir anlaşma yapıldı. Bu anlaşmada 56 adet e-ATA Romanya'ya sevk edilecek.

Bu anlaşma kapsamında 10 adet e-ATA'nın 10 metrelik versiyonundan, Romanya'ya gönderildi. Hatta bu otobüsler Slatina şehrinde hizmete sunuldu.
images (51).jpeg
Türkiye'nin en büyük elektrikli otobüs ihracatı anlaşmasını gerçekleştiren Karsan, Romanya ile toplamda 56 adetlik bir anlaşma imzaladı. Karsan geri kalan otobüsleri de, 2022 yılında Romanya'nın farklı şehirlerine teslim etmeyi planlıyor.
images (52).jpeg
7 farklı pakete sahip e-ATA modeli, hem batarya hem de otobüsün uzunluğuna göre ayrılıyor. Böylece farklı şehir ve koşullarda hizmet vermeyi planlıyor. Üstelik bu otobüsler hızlı şarj özelliği ile birlikte, 1 ila 4 saat arasında dolum süresi verebiliyor. Gelin bahsettiğimiz 7 farklı pakete göz atalım.
images (53).jpeg
Metre ve batarya kapasiteleri şöyle;

10 Metre - 300 kWh
12 Metre - 450 kWh
18 Metre - 600 kWh

Bahsettiğimiz üç modelde maksimum kWh değerleriydi. En düşük model için 150 kWh seçeneği de bulunuyor. 12 metrelik versiyonunda, dur-kalk yapıp kliması sürekli açık olsa bile, 450 kilometrelik bir menzile sahip ki, gerçekten bu boyutta bir elektrikli otobüs için güzel bir menzili olduğunu söylemek mümkün.
images (54).jpeg
10 metrelik versiyonunda 79 kişi taşıyan e-ATA, 12 metrede 89'un üzerinde yolcu taşıyabiliyor. 18 metre olan modelde ise, 135 kişinin üzerinde bir yolcu kapasitesi bulunuyor.
images (55).jpeg
Siz Karsan e-ATA'yı nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz. İyi forumlar.
 
Üst