iPhone 15 Pro Serisinde Fiyat Artışı Bekleniyor! Neden mi?

  • Konbuyu başlatan Mustafa Kılıç
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kılıç

Guest
iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro

Yeni bir rapora göre donanım yükseltmeleri ve kasadaki değişiklikler nedeniyle iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’te fiyat artışı bekleniyor.

Eylül ayında çıkış yapacak iPhone 15 serisi hakkında sızıntılar sürüyor. Yeni bir raporda serideki Pro modellerin fiyatı hakkında bilgiler veriliyor. Haitong International Securities’de teknoloji analisti olan Jeff Pu’ya göre, Apple’ın bu yıl çıkaracağı iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max, önemli donanım yükseltmeleri nedeniyle daha yüksek bir fiyat etiketi ile gelebilir.

Peki Pro modellerde hangi yükseltmeler bekleniyor. Bunların ilki daha hafif ve daha sağlam bir yapı malzemesi olan titanyum çerçeve. Fiziksel butonların yerini alacak dokunmaya duyarlı butonlar, RAM miktarındaki artış ve Pro Max modelinde yer alacağı bildirilen periskop kamera söz konusu yükseltmelerden bazıları. Apple’ın Pro modellerde bu yıl 6GB olan RAM miktarını 8GB’a yükseltmesi bekleniyor.

iphone-15.png


Apple, 2017’den beri Amerika’da Pro modeli 999 $, Pro Max modeli ise 1.099 $’dan satışa sunmakta. Diğer ülkelerde ise döviz dalgalanmaları nedeniyle fiyatlarda bir artış gerçekleşti.

Donanım yükseltmelerinin yanında ABD’deki enflasyon oranları da iPhone 15 Pro modelleri için olası bir fiyat artışına katkıda bulunabilir. Apple, altı nesil Pro modeli için başlangıç fiyatlarını korusa da şirketin kar marjlarını koruması için fiyat artışı gerekebilir. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ın fiyatları 799$ ve 899$’dan başlıyor. Standart versiyonlarda iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın da bir fiyat artışı olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

iPhone 15 Pro Serisinde Fiyat Artışı Bekleniyor! Neden mi? yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst