iPhone 14 Talep Sorunu Yaşıyor! Apple Üzgün!

  • Konbuyu başlatan Ender Öztürk
  • Başlangıç tarihi
E

Ender Öztürk

Guest
Apple’ın hiçbir yenilik sunmadığı iPhone 14 serisine olan talep dibi görmüş durumda. Apple bu hatasının bedelini ağır ödeyecek.

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda satışına başladığı iPhone 14 serisi büyük ilgi gördü. Ancak bu ilgi sadece Dynamic Island ve 48 Megapiksel kamerası ile şov yapan Pro serisineydi. Ana ve Plus model maalesef ki yenilik sunmaması ile Apple tutkunlarını üzmüştü. Sina Technology’nin son raporuna göre Apple, talepteki önemli düşüş nedeniyle iPhone 14’ün üretimini artırma planından vazgeçti.

Daha önce iPhone 14’ün panellerinin ana tedarikçisi olan Samsung’un, yaklaşık 20 milyon adet 14 Pro serisi panel için ek sipariş vermesi için Apple’dan bildirim alacağı söylenmişti. Muhtemelen bu haber doğru çıkacak. Çünkü Apple daha fazla ana model üretmek istemeyebilir.

Jefferies’e göre, Çinli tüketiciler lansmanın başlangıcında, yeni modellerin piyasaya sürüldüğü geçen yıla göre daha az iPhone 14 satın aldı. İlk üç günde 987.000 adet iPhone 14 satıldı. Bu aynı dönemde iPhone 13 satışlarından %11 daha düşük.

iPhone 14 duvar kağıtları


iPhone 13 ile arasında neredeyse hiçbir fark olmayan yeni seriye kullanıcılar doğal olarak geçmek istemiyor. iPhone 13 sahipleri de genellikle direkt olarak Pro serisine yönelmek istiyor. iPhone 13’ün işlemcisinin grafik biriminde bir tık iyileştirip yeni ana modele koyan Apple, bu hatasının bedelini ağır ödeyecek gibi görünüyor.

Apple’ın ürün satamadığı zaman indirim yapmadığını da belirtelim. Bu yüzden fiyatların düşmesini beklemek çok büyük bir yanlış olur.

iPhone 14 Talep Sorunu Yaşıyor! Apple Üzgün! yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst