iPhone 14 Kılıfları iPhone 15 Serisiyle Test Edildi

  • Konbuyu başlatan Mustafa Kılıç
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kılıç

Guest
iPhone 14 kılıfları iPhone 15 serisiyle kullanılacabilecek mi? Bu sorunun yanıtı Apple’a yakın bir kaynaktan geldi.

Apple cephesinden gelen sızıntılarda en güvenilir kaynaklardan biri olan Japon blog Macotakara, iPhone 15 serisiyle ilgili önemli bir gelişmeyi aktardı. Sitenin yayınladığı bir videoda iPhone 14 kılıfları iPhone 15 ile test edildi.

iPhone 15 serisi bu yıl eylül ayında tanıtılacak ve serinin ekran boyutları geçen yıl ki modellerden farklılık göstermeyecek. Serideki modeller iPhone 15 (6,1 inç), iPhone 15 Plus (6,7 inç), iPhone 15 Pro (6,1 inç) ve iPhone 15 Pro Max’in (6,7 inç) ekrana sahip olacak.

iphone-15-1.png


Kılıf uyumluluğuna geçmeden önce iPhone 15 serisinin genel görünümlerinden biraz söz edelim. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’teki Super Retina XDR ekran, farklı bir köşe yarıçapına ve daha dar çerçevelere sahip olacak. Ayrıca tüm iPhone 15 serisi Dynamic Island ile çıkış yapacak.

iPhone 15 serisinin alt kısmında, hoparlör ve mikrofonun konumu değiştirilmezken, iPhone 14 serisi ile aynı kalıyor. Ancak burada Lightning bağlantı noktasının yerini USB-C alacak.

iPhone 14 ve iPhone 15 arasında 1 mm’lik kasa farkı nedeniyle kılıf uyumluluğu olmayacak. iPhone 14 Plus’ın mevcut bir kılıfı ise iPhone 15 Plus’a mükemmel şekilde uyduğu görülüyor.

iPhone 15 Pro serisinde yükseklik ve genişlik 1 mm düşürüldü, ayrıca düğmelerin şekli de değişti. Bu nedenle iPhone 14 Pro’dan iPhone 15 Pro’ya geçişte kılıf uyumu olmayacak. Benzer durum iPhone 15 Pro Max için de geçerli.


iPhone 14 Kılıfları iPhone 15 Serisiyle Test Edildi yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst