Intel Unison Apple’a Rakip Olmaya Geldi

  • Konbuyu başlatan Ender Öztürk
  • Başlangıç tarihi
E

Ender Öztürk

Guest
Intel’in bilgisayar ile telefonları Apple ekosistemi gibi çalıştırma özelliği Intel Unison tanıtıldı. Bu özellik büyük kolaylık sağlayacak.

Intel, Intel 13. Nesil masaüstü CPU’ları ile birlikte Intel Unison teknolojisini de piyasaya sürdü. Apple’a rakip olmak isteyen Intel, yeni teknolojisi sayesinde Windows PC’ler ile iOS ve Android telefonları entegre bir şekilde kullanma imkanı sunacak.

Intel’in geçen yıl satın aldığı bir yazılım şirketi olan Screenovate teknolojisine dayanan Intel Unison, bu Noel sezonunda belirli 12. Nesil Intel Core işlemci tabanlı Intel Evo tasarımlarını piyasaya sürecek. İlk tasarımlar Acer, HP ve Lenovo’dan sunulacak. Dağıtım, 13. nesil Intel Core cihazlarının piyasaya sürülmesiyle gelecek yılın başlarında yeni Intel Evo tasarımlarına yayılacak.

Intel Unison, tek bir ekrana odaklanmanıza, daha üretken olmanıza ve başka şeyler olduğunda akışa bağlı kalmanıza olanak tanıyor. Bu teknolojinin sunduğu özelliklere aşağıdan ulaşabilirsiniz;

  • Mesajlaşma: Cihaz değiştirmeyi önlemek ve eksiksiz bir klavye ve monitörün keyfini çıkarmak için bilgisayarınızdan metin gönderin ve alın.
  • Sesli aramalar: Bilgisayar aramaları yapın ve alın. Telefonunuzun tam kişi listesi ile bilgisayarınızdan arama yapmak çok kolay.
  • Bildirimler: Bağlanın ve kontrolü ele alın. Telefon görüşmeleri için PC bildirimleri.
  • Dosya aktarımları: Dosyaları ve fotoğrafları PC ile Android veya iOS cihazlar arasında hızlı ve kolay bir şekilde aktarın.
Intel-Unison-1024x576-2.jpg


Intel’in cihazlar arasında kablosuz olarak bağlanma, etkileşim kurma ve veri aktarma yeteneği, birden fazla cihaz arasında güçlü ve esnek deneyim sunacak. Unison, yerel bir Wi-Fi yönlendirici veya eşler arası ağ, Bluetooth ve Bluetooth Düşük Enerji (BLE) gibi birçok bağlanma yöntemine sahip.

Bu teknoloji ilk olarak 12. Nesil Evo PC, Intel Unison uygulamasını alacak ve yalnızca Android veya iOS tabanlı telefonlarla eşleşecek. Unison’un eski veya yeni donanıma geleceğinden söz edilmediği için, muhtemelen yalnızca yeni Intel PC’lere gelecek.

Intel Unison Apple’a Rakip Olmaya Geldi yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst