Huawei P60 ve P60 Pro Tanıtım Tarihi Açıklandı

  • Konbuyu başlatan Mustafa Kılıç
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kılıç

Guest
Merakla beklediğimiz telefonlardan Huawei P60 ve P60 Pro için de tarih verildi. Telefonlar 23 Mart’ta resmi olarak duyurulacak.

Huawei P60 ve P60 Pro için artık takvimlerinizi işaretleyebilirsiniz. Huawei’in uzun bir süreden beridir sızıntılara konu olan telefonları 23 Mart tarihinde resmi olarak görücüye çıkacak. İlk etapta Çin pazarında tanıtılacak olan telefonların çok geçmeden küresel çapta satışa sunulacağını belirtelim.

Huawei’in etkinlikte Huawei P60E ve P60 Ultra şeklinde iki telefon daha duyurması bekleniyor. P60 Ultra, geçtiğimiz yıllarda tanıtılan Pro+ modelinin yerini alacak. P60E ise seride orta üst segmentte konumlandırılacak.

Kapsamlı etkinlikte Huawei’in kablosuz kulaklık ve bir akıllı saat serisi duyuracağı da gelen bilgiler arasında. Yakın zamanlı bir sızıntıda bu saatlerin Huawei Watch 4 ve Watch 4 Pro olduğu anlaşıldı.

Huawei-P60-Pro-3-576x1024.jpeg


Tüm bu duyurular arasından en çok da Huawei P60 Pro modelini merak etmekteyiz. Türkiye’de muhtemelen bu model satışta olacak. Öncülüyle kıyaslandığında yeni bir kamera birimine sahip olacak telefonda üç sensör göreceğiz. Bu kameraların şu şekilde olması bekleniyor:

  • 50MP IMX888, f/1.4-f4.0 değişken diyafram açıklığı (Huawei Mate 50 Pro ile aynı) ana kamera
  • 50MP IMX858 ultra geniş açılı lens
  • 64MP RYYB telefoto periskop lens
  • 3,5X optik yakınlaştırma

Görüldüğü üzere Huawei P60 Pro’da geleneksel RGB çözümlerine kıyasla %40-50 daha fazla ışık ileten bir RYYB ışık filtresi sensörü kullanılacak. Bununla birlikte özellikle zoom yapılan fotoğraflarda daha netlik görebileceğiz. Son olarak P60 serisinde Pro modele Snapdragon 8 Gen 2, standart modele ise Snapdragon 8+ Gen 1’in güç vermesi bekleniyor.

Huawei P60 ve P60 Pro Tanıtım Tarihi Açıklandı yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst