Huawei P60 ve P60 Pro Cephesinde Heyecanlandıran Gelişme

  • Konbuyu başlatan Mustafa Kılıç
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kılıç

Guest
Çin’den gelen son haberlere göre Huawei P60 ve P60 Pro için üretim süreci başladı. P60 serisine katlanabilir bir telefon da eşlik edecek.

Huawei P60
ve P60 Pro modellerini sabırsızlıkla bekleyenlere iyi haberlerimiz var. Çinli tedarik zincirlerinden edinilen bilgiye göre her iki telefon için üretim süreci başladı. Hatta Huawei’in aynı dönemde duyurmayı planladığı katlanabilir telefon Mate X3 için de üretim sürecinin başladığı bildiriliyor.

Eğer bu gelişme doğru ise Huawei’in gizlilik noktasında iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Zira her üç telefonun da henüz kesin budur diyebileceğimi görselleri ortaya çıkmadı. Sadece iddiadan ibaret olan haberlerle karşı karşıyayız.

Huawei ayrıca 2019’dan bu yana devam eden ambargoları artık aştığı ve tedarik noktasında önemli bir sıkıntı yaşamadığı aktarılıyor. Bu yıl içerisinde hem P60 hem de Mate 60 serisinin tanıtılacak olması bunun en önemli göstergesi.

Huawei-p60-pro-1.jpeg


Huawei P60 serisinde bu yıl dört model olacak. Serinin değişmeleri P60 ve P60 Pro olacak. Huawei bu yıl tepe noktada ise P60 Ultra modelini konumlandıracak. Serinin dördüncü ayağı ise orta üst segmentte konumlandırılacak P60E olacak. Serideki telefonların tümünda kamera biriminin XMAGE ve değişken diyafram teknolojileri tarafından desteklenmesi bekleniyor. Öte yandan P60E dışındaki tüm modellere Snapdragon 8 Gen 2’nin 4G versiyonu güç verecek.

Katlanbilir Mate X3’ün ise Mate X2’nin tasarım çizgisini koruyacağı, ancak daha kafif ve kompakt bir yapıda olacağı bildiriliyor. Katlanabilir telefona , Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti güç verecek.

İlk etapta Çin pazarına yönelik olacak telefonlar kutudan HarmonyOS 3.1 ile çıkacak. Çok geçmeden küresel çapta piyasaya sürülecek telefonların burada ise EMUI 13’ü taşıması bekleniyor.

Huawei P60 ve P60 Pro Cephesinde Heyecanlandıran Gelişme yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst