Huawei P60 Serisinin Kamera Özellikleri Şekilleniyor

  • Konbuyu başlatan Mustafa Kılıç
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kılıç

Guest
Huawei P60 serisinde yer alacak ana kamera netlik kazandı. P60 serisi ayrıca f/1.4-4.0 değişken diyaframlı lensle gelecek.

Huawei P60 serisinde taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor. Bu ay içerisinde tanıtılacak seriye dair birçok detay gün yüzüne çıkarken, son olarak kamera ayrıntıları hakkında bazı bilgiler paylaşıldı. Mobil dünyasını bir numaralı sızıntı kaynağı DigitalChatStation’a göre P60 serisi, 50 megapiksel ana kamera ile gelecek. Ama kamerada Sony IMX888 sensörün P60 serisi için özelleştirilmiş bir versiyonu kullanılacak.

Huawei P60 Serisi Kamera Özellikleri​


Kaynağın kamera birimi hakkında aktardıkları bunla sınırlı değil. P60 serisi ayrıca daha önce Mate 50 serisindeki değişken diyafram özelliğiyle gelecek. Ana kamera için değişken diyafram aralığı F/1.4 en büyüğü F/4.0 ise en küçüğü şeklinde olacak şekilde değiştirilebilir olacak.

P60 Pro’da ana kameraya ek olarak 50 megapiksel Sony IMX858 ultra geniş açılı sensöre yer verilecek. Üçüncü ve son kamera olarak ise 64 megapiksel OV64B Omnivision periskop sensöre yer verilecek. Bu kamera ile 3.5x optik zoom yapabilmek mümkün olacak.

Son raporlara göre P60 serisinde Pro modelinde Snapdragon 8 Gen 2, standart modelin ise Snapdragon 8+ Gen 1 işlecisi tercih edilecek. Serinin 23 Mart tarihinde tanıtılması bekleniyor.

Huawei FreeBuds 5 kablosuz kulaklık, Huawei Watch 4 akıllı saat ve Huawei Band 7 akıllı bileklik de yine bu etkinlik kapsamında görücüye çıkacak.

Huawei P60 Pro


Daha önceki raporlara göre P60 Pro’da 6.6 inç büyüklüğünde 120Hz yenileme hızı ve Quad HD+ çözünürlüğünde OLED ekran yer alacak. 100 watt kablolu ve 50 watt kablosuz şarj desteği sunan 5.000 mAh büyüklüğünde pil telefonun dikkat çeken bir diğer özelliği olacak.

Huawei P60 Serisinin Kamera Özellikleri Şekilleniyor yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst