Huawei P60 Pro, iPhone 14 Pro’daki Gibi Dinamik Adayla Geliyor

  • Konbuyu başlatan Mustafa Kılıç
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kılıç

Guest
Huawei P60 Pro cephesinden önemli sızıntılar gelmeye devam ediyor. Dinamik ada telefona yeni işlevler kazandıracağa benziyor.

Huawei, 23 Mart tarihinde P60 serisi ve katlanabilir telefon Mate X3’ün tanıtılacağı resmi olarak açıkladı. Önümüzdeki sadece bir hafta var ve bu süre zarfında tanıtılacak modellere dair sızıntılar sürecektir. Son olarak Huawei P60 Pro bir çizimde karşımıza çıktı. P60 Pro için oluşturulan taslakta dikkat çeken bir nokta var.

Bu taslak öncelike son zamanlarda ortaya çıkan görüntüler ve kılıf sızıntılarıyla tutarlı görünüyor. Telefonun en dikkat çekici özelliği, iPhone 14 Pro’dakine benzer şekilde bir adanın olması. Huawei muhtemelen bu alan üzerine özçekim ve derinlik kameralarını monte edecek. Bu kısmın yine iPhone 14 Pro’daki gibi bildirimleri görüntülemesi ve bir dizi etkileşimlere ev sahipliği yapması beklenebilir. Huawei’in bu noktada HarmonyOS 3.1 ile önemli gelişmeler sunacağını düşünüyoruz.

Huawei P60 Pro Başlıca Özellikleri​


Yine oluşturulan çizime göre telefonun sağ ve sol kenarları kavisli bir yapıda. Huawei P60 Pro’da 6.6 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde BOE yapımı OLED ekran yer alacak. Snapdragon 8 Gen 2’den güç alacak telefonda işlemciye LPDDR5X+UFS4.0 bellek kombinasyonuna eşlik edecek.

Huawei-P60-Pro-1024x690.webp


Kamera söz konusu olduğunda P60 Pro‘nun XMAGE 2.0 ile desteklenecek etkileyici bir üçlü kamera kurulumuna sahip olacağı bildiriliyor. Ana kamerada 50 MP Sony IMX888 sensörü göreceğiz. 50 MP Sony IMX858 ultra geniş açılı sensörün yanı sıra 3,5x optik yakınlaştırmalı 64 MP OV64B Omnivision periskop kamera olacak.

100W kablolu ve 50W kablosuz hızlı şarjı destekleyen 5000mAh bataryaya sahip olacak telefon tanıtıldıktan kısa bir süre sonra küresel çapta satışa sunulacak. P60 Pro’nun küresel çapta EMUI kullanıcı arayüzünü taşıması bekleniyor.

Huawei P60 Pro, iPhone 14 Pro’daki Gibi Dinamik Adayla Geliyor yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst