Honor Magic3 Pro+ Bu Alanda iPhone 13 Pro Max, Galaxy S21 Ultra ve Xiaomi 11 Ultra’dan Daha İyi

  • Konbuyu başlatan Ender Öztürk
  • Başlangıç tarihi
E

Ender Öztürk

Guest

Honor’un ses getiren telefonu Honor Magic3 Pro+, DxOMark ekibinin konuğu oldu. Ses konusunda bu telefon rakiplerinden çok daha iyi.​


Huawei‘den ayrılan ve yoluna tam gaz devam eden Honor, bu süreçte karşımıza tepe segmentte yer alan telefonları ile çıkmıştı. Amiral gemisi telefon Honor Magic3 Pro+ modelinin tanıtımında telefonun ses konusunda çok iyi olacağı söylenmişti. Bu söylentiler doğru çıktı ve DxOMark ekibi telefonun ses performansını ölçtü.

DxOMark uzmanları bu canavara tam 81 puan verdi. Aldığı bu puan ile Honor’un yeni canavarı en iyi sese sahip telefon unvanını eline almayı başardı. Bu puanı en son Xiaomi Black Shark 4 modeli almıştı.

Honor Magic3 Pro+


Magic3 Pro+, oynatma kalitesinden 80 puan ve kayıttan ise 82 puan aldı. Ancak telefonu ses konusunda inceleyenler, düşük frekanslarda hafif bir eksiklik ve maksimum ses seviyesinde bozulma ile sıkıştırma olduğunu kaydetti. Ses kaydı açısından, amiral gemisi Honor, Xiaomi’nin oyuncu telefonu Black Shark 4’ü iki puan atlayarak derecelendirmede liderliğe oturdu.

Bilmeyenleriniz için; DxOMark ekibi; telefon ses incelemesinde puanlama ve analiz için DXOMARK mühendisleri, kontrollü laboratuvar koşulları altında çeşitli nesnel testler gerçekleştirir ve 20 saatten fazla algısal değerlendirme gerçekleştiriyor. Yalnızca cihazın yerleşik donanımını ve varsayılan uygulamalarını kullanarak hem oynatma hem de kaydın değerlendirildiğini belirtelim.

Aşağıdan Honor’un yeni canavarının ses konusunda hangi alanda artı ve eksilerinin olduğuna ulaşabilirsiniz.

Artıları​

  • Çok iyi tiz ve üst düzey frekanslar
  • Açık ve iyi tanımlanmış geçici olaylarla hassas yaklaşım
  • Mükemmel yerelleştirilebilirlik ve çok iyi genişlik
  • Mükemmel maksimum ses yüksekliği

Eksileri​

  • Diğer ileri teknoloji cihazlara kıyasla hafif bas eksikliği ve düşük orta kademe
  • Göze çarpan bir sıkıştırma ve maksimum seste bozulma

Honor Magic3 Pro+ Bu Alanda iPhone 13 Pro Max, Galaxy S21 Ultra ve Xiaomi 11 Ultra’dan Daha İyi yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst