Honda Civic Type R Eşsiz Tasarımı. Dünyada Tek!!!

Japon üretici Honda'nın en popüler modeli olan Civic, yarım yüzyıldır üretiliyor. Sürekli geliştirilen model, tüm dünyada oldukça talep görüyor. Ancak şöyle bir gerçek var ki, Civic modelini hiç böyle görmediniz.

Otomobil üreticileri bazen, seri üretimde olan araçların eşsiz versiyonlarını tasarlıyorlar. Bahsettiğimiz araç ise onlardan biri. Bu araç öyle bir model ki, uğruna milyonlarca dolarlık teklif yapılmasına rağmen, firma bu aracı satmıyor.
images (8).jpeg
Honda İngiltere, standart modelin satışa çıkmasının ardından bir yıl sonra, mükemmel bir konsept tasarım ortaya koydular.
images (12).jpeg
Honda İngiltere, Civic Type R modelinin üzerinde bir çalışma yaptı. Ortaya Honda Civic Type R Pick-up Truck Consept adında bir araç çıktı. Bu model çoğu kişiyi kendine hayran bıraktı.
images (10).jpeg
Bu araç Swindon'da bulunan üretim tesislerinde, Honda ürün mühendisliği bölümünden uzman bir ekip tarafından, P Projesi adı altında geliştirildi ve modifiye edildi. Daha önce de söylediğimiz gibi bu araç, standart modelin modifiye edilmiş hali. Bu araç kesinlikle dünya üzerinde bulunan en hızlı Pick-up'lardan biri.
images (9).jpeg
0-100'ü 6 saniyede görebilen araç, 265 km hıza ulaşabiliyor. Bu eşsiz model için, milyonları bulan teklifler yapılmasına rağmen, Honda bu teklifleri geri çevirdi.
 
Üst