Google Pixel 8 Pro Karşınızda! Değişime Hazır Olun

  • Konbuyu başlatan Mustafa Kılıç
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kılıç

Guest
Google Pixel 8 Pro
Google Pixel 8 Pro

Google I/O etkinliğinde ilk kez gösterilecek Google Pixel 8 Pro bu etkinliği beklemeden kendisini gösterdi. Değişime hazır olun...

Mobil dünyasının en güvenilir bilgi kaynaklarından biri olan OnLeaks, merakla beklediğimiz bir telefonun daha sır perdesini araladı. 10 Mayıs 2023’teki Google I/O etkinliğinde gösterilecek olan Google Pixel 8 Pro renderler eşliğinde ortaya çıkarıldı.

Görüntüler, tasarımın Pixel 7 Pro’ya göre göre biraz değiştiğini ve köşelerin daha yuvarlak hale geldiğini gösteriyor. En büyük farkın ise kavisli yerine düz ekrana geçiş olduğunu söyleyebiliriz. Birçok amiral gemisi telefonda hala kavisli yapıdaki ekranlar tercih edilse de, düz ekranın daha fazla kişi tarafından benimseneceğini düşünüyoruz.

Pixel-8-pro-1.jpeg


Kamera modülü de elden geçirilmiş görünüyor. Metal çıkıntı kalmaya devam ederken, üç sensör de bu defa tümü oval siyah alan içerine yerleştirilecek. Pixel 7 Pro’da bir kamera oval kısımdan ayrı duruyordu.

Ayrıca flaşın altına yeni bir sensör dikkat çekiyor. Google muhtemelen Pixel 8 serisine iPhone’lardakine benzer TOF 3D LiDAR tarayıcı (derinlik) sensörü getirecek.

Pixel-8-pro.jpeg


Pixel 8 Pro öncülündeki 6.7 inçlik ekran yerine 6.52 inç yani daha küçük bir ekrana sahip olacak. Telefonun Google’ın Tensor G3 işlemci biriminden güç alması bekleniyor. Bu işlemcinin Samsung’un 3nm’lik Exynos 2300 yonga setine dayandırıldığı gelen bilgiler arasında.

Google’ın Pixel 8 serisiyle birlikte kamera algoritmalarını değiştireceği iddia ediliyor. Pixel 8 serisinin aşamalı HDR teknolojisini destekleyeceğine dair söylentiler var. Bu yenilikçi özellik, aynı pikselleri kullanarak aynı anda birden fazla poz almanıza olanak tanımakta. Sonuç olarak, artan yakalama süresi veya hareket bulanıklığı riski olmadan geleneksel HDR ile aynı görsel efekti elde edilebilecek.

Google Pixel 8 Pro Karşınızda! Değişime Hazır Olun yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst