Google Pixel 7 Pro Özellikleri Belli Oldu

  • Konbuyu başlatan Sinan Bayır
  • Başlangıç tarihi
S

Sinan Bayır

Guest
Teknoloji devinin yaklaşan akıllı telefonu Google Pixel 7 Pro, çok yakında tanıtılacak. Telefonun özellikleri de sızdırıldı. İşte detaylar.

Google, en son Pixel 6 akıllı telefon serisini tanıtmıştı. Pixel 6a, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro teknoloji devinin tanıttığı son telefonlar arasında yer alıyordu. Yoğun eleştirilere maruz kalan seri, rakiplerinden geri kalmıştı. Şimdi ise aynı eleştiriler henüz tanıtılmayan Google Pixel 7 serisine ve serinin Pro modeline geliyor. Çünkü yeni Pixel 7 serisinin sızdırılan özellikleri, pek bir yenilik getirmeyecek gibi gözüküyor. Detayları inceleyelim.

Google Pixel 7 Pro Neler Sunacak?​


Teknoloji devinin yaklaşan Pixel 7 Pro telefonu birçok sızıntı ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise telefonun çoğu özelliği aktarıldı. Kaynaklar, Pixel 7 Pro’nun, Pixel 6 Pro ile arasında çok bir fark olmayacağını gösteriyor. Yani Pixel 7 Pro, geçtiğimiz yılın Pixel Pro modeli gibi rakiplerinden geri kalabilir.

Pixel 7 Pro’nun özelliklerine göz atmak gerekirse karşımıza 6.7 inç büyüklüğünde kavisli QHD LTPO OLED panel ile gelecek. 120Hz yenileme hızı sunacak olan ekranı, Pixel 6 Pro ile neredeyse aynı. Tasarım kısmında da benzerlik görmek mevcut.

PIxel-7-and-PIxel-7-Pro-1024x661.jpg


Yonga tarafında akıllı telefon Tensor 2 çipi tarafından desteklenecek. Ancak bu yonga setinin güç anlamında Pixel 6 serisiyle gelen ilk Tensor çipine göre pek bir fark getirmeyeceği bildirildi. Rakiplerinin gerisinde kalma eleştirisinin kaynağının yonga kısmından olduğu da bildirildi. Ayrıca cihaz 12GB RAM ve 128GB/256GB dahili depolama seçenekleriyle eşleştirilecek.

Optik kısımda ise Pixel 7 Pro selefiyle aynı özellikleri taşıyacak. 50 Megapiksel birincil, 12 Megapiksel ultra geniş açılı sensör, 48 Megapiksel telefoto lens ve 11 Megapiksel selfie lensi kurulumu tamamlayacak. Son olarak ise cihaz 30W destekli 5.000 mAh kapasiteli pil ile çalışacak. Cihaz diğer Pixel telefonlar ile 6 Ekim’de tanıtılacak.

Google Pixel 7 Pro Özellikleri Belli Oldu yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst