Galaxy Z Fold 5’te Kullanıcıların İstediği Ekran Olmayacak

  • Konbuyu başlatan Mustafa Kılıç
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kılıç

Guest
Galaxy Z Fold kullanıcılarının talep ettiği geniş dış ekran ne yazık ki Z Fold 5 modelinde olmayacak. İnce uzun ekrana devam.

Katlanabilir akıllı telefon pazarının açık ara bir numarası olan Samsung yılın ikinci yarısında bu segmente iki yeni model daha sunacak. Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5, Güney Koreli üreticinin bu pazardaki yerini daha sağlamlaştıracaktır. Ağustos ayında tanıtılması beklenen modellerden Galaxy Z Fold 5’in dış ekranıyla ilgili gelişmeyi aktarmaya başlayalım.

Samsung haberlerinde güvenilir bir kaynak olan Ice Universe’e göre Galaxy Z Fold 5’te 6,2 inçlik bir kapak ekrana yer verilecek. Dış ekran, Galaxy Z Fold 4’teki ile aynı boyutta görünüyor. Pek çok kullanıcı çeşitli platformlarda Z Fold 5 ile birlikte dış ekranın biraz daha geniş olması yönünde taleplerini dile getirdi. Fakat yaşanan gelişmeler Samsung’un bu talepleri dikkate almadığını gösteriyor.

Çinli markalara bakıldığında katlanabilir telefonlarında daha geniş dış ekranlara yer veriyor. Geniş dış ekran hem burada oynamayı kolaylaştırıyor hem de uygulama kullanıcı arayüzünde yaşanan sorunları ortadan kaldırıyor.

Galaxy-z-fOLD-5-2.jpeg


Kullanıcıların Z Fold 5’te görünüm noktasında en büyük değişim menteşe sisteminde olacak. Yeni damla menteşenin bir süre önce test edilmeye başlandığı bildirildi. Yeni menteşeyle birlikte ekrandaki kırışıklığın azaltılması ve katlana sonrasında arada oluşan boşluğun giderilmesi bekleniyor.

Galaxy Z Fold 5’in Galaxy S23 serisindeki özel olarak geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2‘den güç alacağını söyleyebiliriz. IPX8 sertifikasıyla su sızıntılarına karşı direnç gösterecek olan telefonda üç arka kamera kurulumu sürecek.

Galaxy Z Fold 5’te Kullanıcıların İstediği Ekran Olmayacak yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst