Galaxy S23 Şimdide Animasyon Sorunu Yaşıyor

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23

Samsung’un en yeni amiral gemisi serisinin temel modeli olan Galaxy S23 telefonlarında üçüncü partü uygulamalarda animasyon sorunu yaşanıyor.

Güney Koreli teknoloji devinin son amiral gemisi olan Galaxy S23 serisi piyasada bulunan en gelişmiş ve zengin özelliklere sahip telefonlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak her ne kadar telefonu beğenen bir kitle bulunsa da performansından memnun olmayan kullanıcılarda bulunuyor. Çevrimiçi forumlarda görüntülenen bazı bilgilere göre bazı Galaxy S23 kullanıcıları Reddit, WhatsApp, Twitter ve YouTube gibi üçüncü parti uygulamaları kullanırken animasyonlarında sıkıntılar yaşadıklarını bildiriyor.

Şimdilik bilinen bu sıkıntı tüm Galaxy S23 kullanıcıları için geçerli değil. Bu durumu yaşayan belirli sayıda kullanıcı bulunuyor ve Şubat 2023 güvenlik güncellemesinden dolayı kaynaklandığı düşünülüyor. Ancak bu sadece düşünceden ibaret sıkıntılar üçüncü parti uygulamalardan veya henüz tanımlanmamış başka bir durumdan olma olasılığı da bulunuyor. Üçüncü parti uygulamaların dışında bazı kullanıcılar bu durumu Samsung’un kendi Galaxy Store uygulamasında da yaşadığını bildiriyor.

Samsung Galaxy Store


Ortaya atılan bazı iddialara göre Samsung’un kendi uygulama mağazasında ekran yenileme hızı 60Hz’nin altına düşüyor. 60Hz’lik ekran yenileme hızından daha yüksek yenileme hızına sahip olmayan orta sınıf Samsung modellerine kıyasla Galaxy Store’da daha yavaş kaydırma animasyonlarına yol açabiliyor.

Animasyonlarda yaşanan bu sıkıntılar Galaxy S23 gibi üst düzey modellerin sorunsuz ve stabil çalışmasını bekleyen kullanıcılar için çok hoş olmayan bir deneyim. Üstte yaşanan sorunu bazı kullanıcılar Türk usulü telefonu aç kapa yaparak, önbelleği temizleyerek, Ram Plus’ı devre dışı bırakarak veya 60Hz ekran yenileme hızına geçerek sorunların üstesinden geldiğini belirtiyor ancak bu çözümler tüm kullanıcılar için geçerli olmayabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S24 Cephesinde Sevindirici Gelişme

Henüz karşılaşılan sorunlar Samsung tarafından remi olarak onaylanmadı. Samsung’un tüm Galaxy S23 kullanıcıları için animasyon sorununu çözmek için en kısa sürede küçük bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını düşünüyoruz. Ayrıca S23 kullanıcı olarak bu sorunları yaşıyorsanız üstteki çözümleri deneyebilirsiniz.


Galaxy S23 Şimdide Animasyon Sorunu Yaşıyor yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst