Galaxy S23 Serisi Uydu Bağlantısı ile Gelebilir

  • Konbuyu başlatan Ender Öztürk
  • Başlangıç tarihi
E

Ender Öztürk

Guest
Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S23 serisi uydu bağlantısı ile gelecek gibi görünüyor. Samsung da bu furyaya dahil olacak.

Bu yıl Huawei ve Apple, uydu bağlantısı özelliğini telefonlarına getirerek bir ilke imza atmıştı. Şimdi ise buna benzer bir atılım Samsung cephesinden gelecek. Ice Universe; Samsung Galaxy S23 serisinde uydu iletişim desteğinin yer alacağını açıkladı. Şirket birkaç yıldır bunun üzerinde çalışıyor ve önümüzdeki yıl Samsung telefonlarında yeni bir özelliğin ticari olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Projenin ortağı uydu operatörü Iridium olacak.

Uydu iletişimini kullanarak, Samsung telefonları metin mesajlarını ve resimleri “yüzlerce kbit/s” hızında düşük çözünürlükte iletebilecek. Ses iletimi ve yüksek hızda, bir mobil cihaza entegre edilmesi zor olan büyük bir anten gerektirir. Ayrıca kasanın içine başka bileşenler yerleştirmeniz gerekir.

Apple, iPhone 14’te bir uydu iletişim işlevi sağlamak için Global Star ile bir ortaklık anlaşması imzaladı Ancak bu özellik şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da çalışıyor. Huawei Mate 50’sinde Çin uydu takımyıldızı Beidou’ya güveniyor. Mate 50’deki uydu iletişimi ise Çin dışında çalışmıyor.

Galaxy S23


Galaxy S23, küresel uydu desteğine sahip dünyanın ilk telefonları olabilir. Güney Kore için bu teknolojinin Amerika, Avrupa, Rusya, Çin gibi büyük ülkeler ve bölgeler hakkında söylenemeyecek büyük talep görmesi pek olası değildir. Şimdilik Samsung sözcüsü, şirketin geliştirilmekte olan cihazlar hakkında yorum yapmadığını gerekçe göstererek Galaxy S23’te uydu iletişimi başlatma olasılığına yanıt vermeyi reddetti.

Galaxy S23 Serisi Uydu Bağlantısı ile Gelebilir yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst