Galaxy F14, Play Console’da Kendisini Gösterdi

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
Güney Koreli teknoloji devinin yeniden markalaştırılmış modeli olan Galaxy F14 akıllı telefonu Play Console’da da kendini gösterdi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz saatlerde yeni telefonlarından birisi olan Galaxy M14 modelini sessiz sedasız bir şekilde piyasaya sürdü. Şimdi ise yeni bir telefon üzerinde çalıştığı görülüyor. Henüz kesin olmasa da yeni telefonun Galaxy M14 modelinin yeniden markalaştırılmış bir sürümü olması bekleniyor. Şimdiye kadar adından bahsettirmese de geçtiğimiz Aralık ayında kendisini BIS platformunda göstermişti. Şimdi ise Galaxy F14 akıllı telefonu Google Play Console’da görünerek cihaz hakkında bazı bilgileri ortaya çıkardı. Play Console’da samsung m14x model numarası ile birlikte gözüküyor.

Play Console’da teknik özelliklerinin yanında tasarımıda gözüküyor. Daha çok giriş seviyesi modellerde gördüğümüz tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Dört tarafı kalın alt ve üst bölümleri biraz daha kalın bir çerçeve yapısına sahip. Üst bölümünde damla çentiği içerisinde bir adet selfie kamerası bulunuyor. Ayrıca listeden görünen kadarıyla 1080×2408 piksel ekran çözünürlüğüne ve 450 DPI ekran yoğunluğuna sahip olacak. Telefonun sağ bölümünde ses düğmeleri ve güç düğmesi bulunuyor.

Galaxy F14 5G Play Console


Listeye baktığımızda Galaxy F14 modeli serinin diğer modellerin aksine MediaTek işlemci yerine Samsung s5e8535 işlemcisi ile güçlendirildiği gözüküyor. Bu işlemci son zamanlarda orta sınıf Samsung modellerinde gördüğümüz Exynos 1330 işlemci ile güçlendirildiği görülüyor. Cihazın 2.40 GHz hızında çalışan Cortex-A78 iki çekirdek ve 2.00 GHz hızında çalışan Cortex-A55 altı çekirdekten oluşuyor. Ayrıca işlemci ARM Mali G68 GPU ile paketlenmiş. Android’in son sürümü olan Android 13 ile birlikte ve 6 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy M14 5G Dev Bir Pille Çıkış Yapıyor

Listeye baktığımız zaman Galaxy F14 hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. İlerleyen günlerde hem sızıntılar ile hem de Samsung tarafından resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olacağız. Ancak o zamana kadar beklememiz gerekecek.

Galaxy F14, Play Console’da Kendisini Gösterdi yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst