Facebook Günlük 2 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklama ile en popüler sosyal medya platformlarından Facebook 2 milyar aktif kullanıcı barajını aştı.

Günümüzde en köklü sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook devasa bir kullanıcı tabanına sahip. Hatta ne kadar devasa kullanıcı tabanına sahip olmuş olsa da gün geçtikçe daha da büyüyor. Son paylaşılan raporlara göre başarılı sosyal medya uygulaması şu anda 2 milyar kullanıcı barajını aştığını söyleniyor.

Yeni rapora göre 20 yıla yakındır piyasada bulunan Facebook büyümeye tam gaz devam ediyor. Meta’nın dördüncü ve son çeyrek kazanç raporunda platforma sadece son çeyrekte 16 milyon kullanıcının katıldığını belirtti. Bu kullanıcılar ile günlük 2 milyar kullanıcı sayısının en önemli kilometre taşlarından birisinden geçmesini sağladı. Hatta sadece bu durum Facebook için geçerli değil. Geçtiğimiz zamanlarda WhatsApp’ta günlük 2 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

Facebook-2-Milyar-Kullanici-1024x463.webp


Meta’nın birçok platformunda 2 milyar kullanıcı sayısına ulaşmış olsa bile teknoloji devinin en büyük reklam geliri şüphesiz Facebook üzerinde gerçekleşiyor. Bir de Meta’nın son birkaç aydır işlerinde oluşan büyük kesintileri de düşünürsek bu sayı daha da etkileyici bir hal alıyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, son zamanlarda 11.000 kişiden daha fazla kişinin işine son verdiği bir yapılandırmaya gitmişti. İşçi çıkarımından sonra da 2023 için yönetim temasının “Verimlilik Yılı” olduğunu savunmuştu.

İlginizi Çekebilir: Facebook Kasıtlı Olarak Pilleri Boşaltıyor!

Zuckerberg ayrıca Meta’nın verimliliğe de öncelik vermeye devam edeceğini ayrıca “Performans göstermeyen veya artık o kadar önemli görmedikleri projeleri bırakma konusunda daha aktif olacağını” da sözlerine ekledi. Sözlerine “Üretken Yapay Zeka, pek çok farklı uygulamaya sahip son derece heyecan verici yeni bir alan. Meta için hedeflerimden birisi de üretken yapay zekada lider olmak için araştırmamızı geliştirmek.” ekleyerek konuşmasını bitirdi.

Facebook Günlük 2 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst