Dacia Spring Bu Fiyata Yok Satar!

Dacia, en ucuz elektrikli otomobil olacağını söylediği Spring modelinin, ülkemizde ne kadara satılacağı aşağı yukarı belli oldu. Eğer bu fiyattan satışa çıkacak olursa, peynir ekmek gibi satacaktır.

Dacia Spring elektrikli otomobili Avrupa'da satışta bulunuyor. Kısa bir zaman sonra Türkiye'ye de gelmesi beklenen Spring, elektrikli ve ucuz olmasının ekmeğini baya bir süre yiyebilir.
images (10).jpeg
Halihazırda Avrupa'da satış fiyatı 20.000 € civarında bulunan Spring, ülkemize günümüz kuru ile 250.000 ₺ gibi bir fiyata tekabül ediyor. Bunun üzerine ÖTV ve KDV koyulduğunda ise 325.000 ₺ gibi bir etikete kavuşuyor.
images (11).jpeg
Ülkemizde 85 kWh'ye kadar olan motorlardan %10 ÖTV alındığını da belirtelim. Avrupa'da satışan versiyonun ise 158 kWh güçte olduğunu biliyoruz.
images (12).jpeg
Söylentilere göre Dacia, ülkemize özel bir motor seçeneği getirmeyi planlıyor. Eğer böyle bir seçenek olur da ülkemizde %10'luk vergi dilimine girerse, Spring peynir ekmek gibi satacaktır.
images (13).jpeg
Günümüzde en düşük sınıf ve donanımda olan araçların bile, 250.000 ₺ bandının üzerinde olduğunu biliyoruz. Eğer Dacia Spring modeli, 350.000 ₺'nin altında satışa çıktığını düşünürsek, oldukça fazla talep göreceğini söylemek mümkün.

Önümüzdeki günlerde bilgiler gelmeye devam ettikçe, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sizin bu araç hakkındaki düşünceniz nedir? Yorumlarda buluşalım. İyi forumlar.
 
Üst