ASUS ROG Phone 7, Geekbench’te Kendisini Gösterdi

  • Konbuyu başlatan Eyüp Can Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
E

Eyüp Can Yılmaz

Guest
ASUS’un yeni oyuncu serisi olacak olan ROG Phone 7 serisinin temel modeli bugün Geekbench’te kendisini gösterdi.

Geçtiğimiz ay ASUS’un yeni ROG Phone 7 serisi oyun telefonları hakkında ilk sızıntılar gerçekleşmeye başladı. Ortaya çıkan sızıntılarda seride bulunacak telefonların model numaraları belirtilmişti. Seride bulunan 7D modelinin ardından şimdi de temel modeli Geekbench platformunda kendisini gösterdi. Geekbench’te görüntülenen cihazın CPU performansı ve bazı diğer temel özellikleri ortaya çıktı.

ASUS ROG Phone 7 Geekbench


Telefon Geekbench’in sitesinde asus ASUS_AI2205_B model numarası ile gözüküyor. Test sonuçlarına baktığımız zaman modelin “kalama” anakartı olan Qualcomm yonga setinin bir parçası olan Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile güçlendirildiği görünüyor. 2.02 GHz hızında çalışan üç çekirdek, 2.80 GHz hızında çalışan dört çekirdek ve 3.19 GHz hızında çalışan bir çekirdekten oluşuyor. Cihaz listede gözüktüğü üzere Android’in son sürümü olan Android 13 işletim sistemi üzerinde Asus’un ROG modellerinde kullandığı kendi yazılımı olan ROG UI arayüzü ile birlikte kutusundan çıkacak. Ayrıca bu yazılıma 16 GB Ram eşlik edecek. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 2022, çok çekirdekli test sonucundan ise 5719 puan aldı.

İlginizi Çekebilir: ASUS ROG Phone 7D, Geekbench’te Kendisini Gösterdi


Listeye baktığımız zaman ROG Phone 7 hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. Ancak seri hakkında şimdiye kadar çıkan bilgilere bakmak gerekirse 165Hz ekran yenileme hızına sahip AMOLED ekran ile birlikte gelecek. Temel ve 7D modeli Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile güçlendirilecek henüz Ultimate hakkında bir bilgi bulunmuyor. Temel model 256GB’a kadar dahili depolama seçeneklerine sahip olurken 7D modelinde 512GB’a kadar seçenekler sunulacak. Son olarak telefonun bu yılın üçüncü çeyreği yani Temmuz-Eylül ayları arasında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde hem sızıntılar ile hem de ASUS tarafından resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olmayı bekleyebiliriz.

ASUS ROG Phone 7, Geekbench’te Kendisini Gösterdi yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst