Apple Watch Ultra Devasa Görünüyor!

  • Konbuyu başlatan Ender Öztürk
  • Başlangıç tarihi
E

Ender Öztürk

Guest
Apple’ın yeni aksiyon tutkunlarına özel saati Apple Watch Ultra kutusundan çıktı. Bu saat selefine göre çok büyük görünüyor.

iPhone 14 etkinliğinde tanıtılan aksiyon tutkunlarına özel saat Apple Watch Ultra, normal şartlar altında Cuma günü yani yarın teslim edilecekti. Ancak kargoda yaşanan bazı hatalardan dolayı bu saat bazı müşterilere erken gitti. Reddit kullanıcısı, satışların başlamasından önce operatörü AT&T’den aldığı turuncu Alpine Loop kayışlı ambalajın ve akıllı saat Apple Watch Ultra’nın fotoğraflarını paylaştı.

Apple Watch Ultra çok büyük!​


Aktarılan bilgilere göre Apple Watch Ultra’nın ambalajı diğer Apple Watch’ların kutularından farklı bir yapıda. Buna ek olarak, Apple görüntüleri içeren bir kullanım kılavuzu ve yeni bir saatin nasıl ayarlanacağına dair kısa bir açıklama ekleniyor. Apple sadece Kaliforniya’da Apple tarafından tasarlanan kutuya basmakla kalmadı, aynı zamanda Apple Park genel merkezinin koordinatlarını “37°20’05,6″N 122°00’32,3″W” ekledi.

Kullanıcılar Apple Watch Ultra’yı daha önce sahip olduğu 45mm Apple Watch ile karşılaştırdı. Fotoğraf, Apple Watch Ultra’nın ne kadar büyük olduğunu açıkça gösteriyor. Ayrıca Apple Watch Ultra kayışının takılıp çıkarılmasının zorlaştığını söyledi.

Apple Watch Ultra’nın 49 mm’lik kasası titanyumdan yapılmış, saat düz bir safir kristal ve şok sırasında ekranı hasardan koruyan özel bir çerçeve aldı. Buna ek olarak, Apple Watch Ultra’da ek bir programlanabilir düğme ve ek bir hoparlör var ve Digital Crown tekerleği artırıldı.

Apple, normal modda, Apple Watch Ultra’nın şarj edilmeden 36 saate kadar, yani diğer saatlerden daha uzun süre çalışabileceğini söyledi. Ancak saatin 60 saate kadar çalışacağı özel bir mod da var. Apple Watch Ultra, daha doğru konumlandırma ile geliştirilmiş GPS’i destekliyor.

6AA9B46F-1EF9-4C7F-9290-0158F79526D6.jpeg


Apple Watch Ultra’daki yeni düğmeye eylem düğmesi denir, yardımı ile örneğin belirli bir antrenman başlatabilirsiniz. Akıllı saatte yer alan yeni hoparlör, 190 m’ye kadar bir mesafede duyulabilen sireni etkinleştirmek için kullanılıyor.

Saatin ekran parlaklığı ise 2000 cd / m’ye ulaşırdır. Bu model saat vücut ısısı ölçümünü, SpO2, EKG kaldırma fonksiyonu destekliyor. Son olarak bu modelin Amerikan askeri standardı MIL-STD 810’un gereksinimlerine sahip olduğunu da belirtelim.

Apple Watch Ultra Devasa Görünüyor! yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Üst